3 módszer a chairside koronák készreviteléreA digitalizált munkafolyamatok, különösen a chairside rendszerek fejlesztése és elterjedése heves vitákat generált és ellenérzéseket váltott ki a fogtechnikus szakma jelentős részéből. Az automatizált folyamatok ígérete és a rendelőben gyártható pótlások lehetősége sokakban a könnyen pótolhatóság érzését kelthette. "Feláldozhatóakká" váltunk. Egy korona digitális tervezése, majd gyártása és véglegesítése nem automatizálható. Az egyszerűbb és gyorsabb feldolgozási folyamatok kompromisszumokkal járhatnak az esztétika, a precizitás és a tartósság terén is. Igazán kiváló eredmények elérése már olyan idő és anyagráfordítással jár, ami egy fogászati rendelő számára nem kifizetődő. Szeretnénk megmutatni, hogy mi miért vettünk fel a termékeink közé és hogyan dolgozunk egy eredetileg chairside célra szánt anyaggal. Ez a Straumann N!CE üvegkerámia. A legelterjedtebb chairside pótlások anyagtani szempontból 4 fő csoportba sorolhatóak:
A PMMA műanyag pótlásokat ideiglenes ellátásra használjuk, anyagtól függően a maximális hordási idő 3-6 hónap. A kompozit, hibrid és kerámia véglegesnek szánt anyagok. Minden marással történő előállításnál elmondható, hogy nagy pontossággal tudjuk a pótlásokat legyártani. Emberi beavatkozásra, analóg feldolgozásra azonban minden esetben szükség van az illesztés és különösen a barázdák, fisszurák és felszíni struktúrák kialakítása során. A marás és kidolgozás után a készrevitel 3 módon történhet:
Mi mind a tartósság, az esztétika és a precizitás terén is a legjobbra törekszünk. Ezért az elérhető chairside anyagok közül végleges pótlások készítéséhez számunkra csak az üvegkerámiák jöhetnek szóba, kerámia kályhában történő véglegesítéssel. A N!CE előnye a többi üvegkerámia tömbbel szemben, hogy a marási folyamat után nincs szükség külön kristallizációs égetésre. Nagyon pontosan megmunkálható, jól karakterizálható, szükség esetén korrekciója is lehetséges. Ennek az anyagnak az alkalmazása beleillik a labor portfóliójába. Használatával egyszerre tudjuk kiaknázni a digitális folyamatokban rejlő precizitást és a kézműves munka adta egyediséget és esztétikát.
0 Comments
Your comment will be posted after it is approved.
Leave a Reply. |
Fogtechnikus blog
Munka - ahogyan mi gondoljuk Archives
January 2022
Categories
All
|